Stavba hasičské zbrojnice

Číslo stanoviště: 
8
Stavba hasičské zbrojnice

 V roce 2010 byla dokončena stavba nové hasičské zbrojnice, která se nachází v přístavbě obecního úřadu. Samotná zbrojnice, která se nachází v prvním podlaží budovy, se skládá ze dvou garáží pro tři vozidla, z šatny, klubovny, místnosti pro úklid a místnosti pro PHM. V případě výpadku elektrické energie jsou prostory garáže a šatny osvětleny nouzovým osvětlením. Celý objekt je pro případ dlouhodobějšího výpadku elektrické energie připraven tak, aby tuto dodávku bylo možné zajistit z generátoru elektrické energie. Přes den zdroj posílí energie ze solárních článků.

 Budova je upravena tak, aby mohla sloužit jako evakuační centrum v případě rozsáhlejší krizové události (např. při povodních, požárech nebo větrná kalamitě). Pro tento případ buduje naše obec v horních podlažích ubytovací kapacity, které by v tomto krizovém období mohly sloužit jako náhradní ubytování pro občany postižené touto událostí. 
 Zbrojnice je plně vybavena pro současné potřeby jednotky SDH. Prostory zbrojnice jsou odvětrány, v garáži je instalován samostatný odvod výfukových zplodin vznikajících při startování zásahového vozidla. Vrata umožňují otevření i zavření dálkovým ovladačem například přímo z kabiny řidiče zásahového vozidla. Celý objekt je zabezpečen elektronickým zabezpečovacím zařízením.  Projekt byl spolufinancován GŘ HZS ČR.

 

Javascript is required to view this map.
QR kód se souřadnicemi: 

QR kód s odkazem na kartu stanoviště